Színházlátogatás – 2.a osztály
2025.április 29.

A szeptemberben vásárolt színházbérletünk második előadását április 29-én tekinthettük meg Miskolcon a Miskolci Nemzeti Színházban.
Hasonlóan a múltkori kiruccanáshoz a 2.b és 3.b osztállyal indultunk útnak. Segítségünkre volt az iskolabusz, amely a csoport egyik felét elvitte Szikszóig, így nem volt akkora zsúfoltság a buszokon.
A műsoron Arany János Toldi Miklós című műve volt, amit táncjáték formájában adtak elő. Tartottam tőle, hogy nehéz lesz a gyerekeknek megérteni, ezért már útközben megismertettük velük a történetet. Ennek ellenére nagyon kellemes csalódás ért bennünket, a darab nagyon érthető módon, gyermekek számára emészthetően, szöveggel és tánccal tárta elénk a mű lényegét. Sokaknak jobban is tetszett, mint az előző előadás.
A hazautazás szerencsére zökkenőmentesen lezajlott, időben terv szerint hazaértünk és folytattuk a nap hátralévő részét.
Varga Erzsébet
osztályfőnök
