Környezetvédelelem 2026. – prezentáció készítése

Mai világunkban nagyon megnőtt a villamos áram iránti igény, egyre több és több energiát használunk fel az élet minden területén. Az emberiség egyre nagyobb gondja a megfelelő mennyiségű energia előállítása, lehetőleg úgy, hogy közben minél kevésbé szennyezzük a környezetünket. A Fenntarthatósági témahét keretében felhívással fordultam iskolánk 7. és 8. osztályos tanulói felé, hogy készítsenek PowerPointos bemutatót a megújuló energiaforrások témakörében. Az volt a cél, hogy a gyermekek jobban megismerjék az energiaelőállítás olyan lehetőségeit is, amelyek kevésbé okoznak környezeti problémákat, valamint a tanulók forduljanak a környezetbarát viselkedés irányába.

A 7. és 8.osztályosok szabadon választhattak egyet-egyet a megújuló energiaforrások közül:

         – Napenergia                            – Szélenergia                         – Vízenergia

                   – Geotermikus energia                     – Biomassza

A gyerekek a választott témakörön belül azt a feladatot kapták, hogy mutassák be az adott energiaforrást, az energiaelőállítás módját, fajtáit, előnyeit, hátrányait. Egyénileg, vagy párban dolgozhattak. Az elkészítés határideje május 20. volt.

Folyamatosan érkeztek az alkotások, a diákok többsége nagyon jó munkát végzett, esztétikus, tartalmas megoldások születtek. Jutalmuk egy – egy 5-ös osztályzat kémiából.

Néhány kép a prezentációkból:

Gratulálok a gyerekeknek a bemutatók elkészítéséhez és remélem, hogy alkotás közben sokat tanultak a környezetvédelem fontosságáról!

Olajosné Kádas Irén                                                                                                         

Kategóriák: Homrogd Iskola