
Dicsőség Jézus Krisztusnak!
2026. május 15-én meghitt és szeretetteljes időt tölthettünk együtt a Homrogdi Görögkatolikus Általános Iskola 1.b osztálytermében, ahol osztályunk anyák napi ünnepi műsorral köszöntötte az édesanyákat és nagymamákat. A gyermekek már hetekkel korábban nagy lelkesedéssel készültek erre az alkalomra. Izgatottan tanulták a verseket, gyakorolták az énekeket és örömmel készítették az ajándékokat szeretteik számára.
Külön öröm volt számomra látni, milyen komolyan és odaadással készültek a gyerekek a műsorra. A próbák során egyre bátrabban és ügyesebben szerepeltek, s közben sok megható és vidám pillanatot élhettünk át együtt. Az osztálytermet közösen készített dekorációk tették igazán ünnepivé és meghitté.
Az ünnepség kezdetén szeretettel köszöntöttem a megjelent édesanyákat és nagymamákat, majd a gyermekek versekkel és közös énekekkel fejezték ki hálájukat és szeretetüket. Különösen megható pillanat volt, amikor az anyukák és a nagymamák külön köszöntésben részesültek. A mozgásos, zenés műsorszám mosolyt csalt mindenki arcára, a közös dal alatti ajándékátadás pedig igazán bensőséges hangulatot teremtett.

Jó érzés volt megtapasztalni, hogy ez a délután nemcsak egy ünnepi műsor volt, hanem valódi közös élmény is gyermekeknek, szülőknek és pedagógusnak egyaránt. A gyermekek szeretete, izgalma és öröme végig érezhető volt, s úgy gondolom, minden jelenlévő szívében szép emlékként marad meg ez az együtt töltött alkalom.
Homrogd, 2026. május 15.
Tóthné Simon Barbara osztályfőnök
