Beszámoló a Madarak és Fák napi rajzkiállításról
2026. május 11.
Az idei Madarak és Fák napjáról egy rajzkiállítás megvalósításával emlékeztünk meg.
Április 14-én közzétettem a felhívást az ökoiskolai faliújságon és tájékoztattam az osztályfőnököket és rajzot tanító kollégákat a nevezési feltételekről.
- A munkák tetszőleges technikával, A/4-es és A/5-ös méretben is készülhettek.
- Valódi és képzeletbeli madarakat is lehetett rajzolni.
- A nevet és az osztályt a rajzok hátoldalára kellett felírni.
- A leadási határidő május 4-i volt.
A felhívásra több mint 70 alkotás érkezett zömében az alsósoktól, többen két rajzot is készítettek. A határidőt nem mindenkinek sikerült tartani, de próbáltam rugalmasan kezelni, hogy minél több rajzot meg lehessen csodálni az emléknap alkalmából. A művek az iskola aulájában lettek kiállítva a beérkezést követő héten.



A Diákönkormányzat munkáját segítő pedagógus, Bukszárné Kalas Judit jóvoltából minden résztvevő tanulót sikerült megjutalmazni egy kis édességgel, amit a május 18-i, hétfői ima után kaptak meg a gyerekek.
Köszönöm minden tanulónak, és az őket segítő pedagógusoknak, hogy munkájukkal emelték a megemlékezés színvonalát!
Varga Erzsébet
ökoiskolai koordinátor
